pracownia szat liturgicznych
i sztandarów

41-506 Chorzów, ul. Bpa Włodarskiego 13, tel/fax 32 2465576
e-mail: gilman@poczta.onet.pl

Szaty liturgiczne


Pracownia wykonuje sztandary, chorągwie, baldachimy oraz szaty liturgiczne takie jak: ornaty, stuły, dalmatyki, kapy, welony, alby, komże, stroje ministranckie w różnorodnych modelach. Szaty liturgiczne zdobimy różnymi technikami haftu ręcznego i maszynowego, a także aplikacją, uzyskując różnorodne efekty plastyczne. Spośród bogatej kolekcji wzorów można wybrać szaty liturgiczne zarówno tradycyjne, jak i nowoczesne, szaty liturgiczne o bogatej ornamentyce, a także proste i skromne. Zawsze uwzględniamy wymagania i oczekiwania zleceniodawców mając na uwadze osiągnięcie spektakularnego efektu.

Szaty liturgiczne
Samodzielnie projektujemy wykonywane w naszej pracowni szaty liturgiczne, co umożliwia tworzenie indywidualnych wzorów na życzenie Klienta.

Spośród naszych propozycji można wybrać paramenta o wspólnym wzornictwie tworząc komplety, np. ornaty i dodatkowe stuły do kazań lub komunikowania, dalmatyki, ornaty do koncelebry. Wykonane przez nas szaty liturgiczne zostały nagrodzone na Międzynarodowej Wystawie Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO w latach 2002 i 2005, oraz w konkursie Regionalnej Izby Przemysłowo-Handlowej w 2005 roku. Precyzyjnie dbamy o jakość wykonania wykorzystując w pełni możliwości oraz kompetencje w dziedzinie hafciarstwa.

Zapraszamy, niezbędne dane umożliwiające kontakt z nami zamieściliśmy na stronie serwisu.

Wszystkie prawa zastrzeżone © 2011 - Pracownia szat liturgicznych i sztandarów